Pograć sobie czy się pouczyć?

To pytanie nie jest wam z pewnością obce. Czasem trzeba trochę wysiłku, żeby czegoś się nauczyć, szczególnie jeżeli nauka trwa dłużej niż dwa tygodnie :) Co gdyby można było połączyć przyjemne z pożytecznym?
Ucz się grając i graj się ucząc
Tę myśl można wziąć za myśl przewodnią projektu Nordal. Wspólnie z kilkoma ochotnikami z poza Irys, postanowiliśmy stworzyć grę przeglądarkową motywującą do nauki języków obcych (na razie w planach jest tylko język norweski). Stworzenie ciekawej gry, z wciągającą fabułą, jest oczywiście marzeniem każdego młodego programisty, dlatego też projekt zyskał od razu wiele zwolenników. W projekt zaangażowanych jest około 20 osób, w tym osoby odpowiedzialne za fabułę, wymyślanie zadań, grafikę i oczywiście programiści. Celem było wypuszczenie gry we wrześniu 2017 roku, ale ze względu na zbyt duże nakłady pracy, jakich wymagała gra i zbyt małą liczbę programistów (głównie front-endowców, JavaScript) z żalem w sercu zmuszeni byliśmy ogłosić zamrożenie projektu w styczniu 2017 roku.
Status projektu: tymczasowo zamrożony

Mamy jednak dużą nadzieję, że wkrótce Irys dysponować będzie większą liczbą programistów, którzy będą w stanie mocno zaangażować się w rozwój gry, która da wielu młodym ludziom możliwość do nauki języka norweskiego. Rozwój gry, w której przez rozwiązywanie zadań językowych, gracz rozwija własnego wikinga. Do tego wszystkiego dojdzie rywalizacja z przyjaciółmi, co również pozytywnie zmotywuje do nauki. Zobaczymy co nam przyniesie dzień :)