ITI #6 – Zapytania AJAX – jQuery & PHP – Gra Memory v2

Witajcie w kolejnym poradniku z serii Irysy Tworzą Internet! Dzisiaj poznamy podstawowe zalety języka PHP oraz zobaczymy jak możemy wykorzystać go do poprawienia bezpieczeństwa naszej gry Memory. Dowiemy się również, czym są zapytania ajax!

Ten poradnik jest kontynuacją dwóch poprzednich poradników: Irysy Tworzą Internet #2 Wstęp do jQuery; Gra Memory oraz Irysy Tworzą Internet #4 Wstęp do PHP: Instalujemy środowisko. Jeżeli jeszcze nie wykonałeś tych poradników, zachęcamy do wykonania ich przed przystąpieniem do tego poradnika.

Poradnik

Poradnik jest nagrany w postaci wideo na serwisie YouTube, a kod źródłowy dostępny jest pod tym linkiem. Jeżeli uważasz, że za wolno mówię, możesz ustawić tempo poradnika x1,5 🙂 Główną zaletą poradnika wizualnego jest możliwość zobaczenia w jakie sposób myślę wytwarzając kod, jak używam konsoli, wyszukuję błędy itd. Mam nadzieję, że to doświadczenie Ci się przyda, a w dodatku – być może masz dla mnie jakąś praktyczną wskazówkę, lub radę odnośnie sposobu pracy na komputerze? Napisz w komentarzu 🙂

Po obejrzeniu i wykonaniu poradnika, wypełnij formularz zgłoszeniowy:

[caldera_form id=”CF5978280f66a63″]

Aksel N

Aksel Nooitedagt

Wierzę, że dzięki narzędziom i technologii możemy łatwiej osiągać nasze cele 🙂 Interesuje się tworzeniem aplikacji webowych i zarządzaniem projektami (nie tylko informatycznymi).

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

4 Replies to “ITI #6 – Zapytania AJAX – jQuery & PHP – Gra Memory v2”

  1. Dobra gra, poradnik w postaci filmu to ciekawy pomysł

  2. Bardzo fajny poradnik! Fajnie, że kontynuujemy ulepszanie gry memory i wykorzystujemy do tego wiedzę z poprzednik poradników.

  3. “Jeżeli uważasz, że za wolno mówię, możesz ustawić tempo poradnika x1,5”
    ja potrzebuje ustawić na x0,5 =D

  4. Trochę skomplikowany poradnik, ale jak się obejrzy 2 razy to już wszystko nabiera sensu 🙂 , myślę że wszystko jest dobrze wytłumaczone

Dodaj komentarz