Czy ja osobiście mogę zaangażować się w Irys?

Każdy z nas jest inny. Jedni lubią jazdę na rowerze, inni wolą biegać. Jedni kibicują Barcelonie, podczas kiedy inni czekają na wyniki skoków narciarskich. Każdy z nas ma też inne zdolności i predyspozycje. Jedni lepiej programują, a inni lepiej łączą kabelki. Ale co jest moim zadaniem?

Do naszej grupy Irys przyznaje się już około 20 członków. Każdy z nas wykazuje jakieś zainteresowanie Informatyką bądź Robotyką, ale nawet w obrębie tej grupy każdy ma własne, szczególne zdolności, które leżą w nas od urodzenia. Czy nie zastanawiałeś się nigdy, dlaczego jednym tak naturalnie przychodzi zorganizowanie jakieś akcji, bądź przedsięwzięcia w szkole, a innym przychodzi to z wielkim trudem? To dlatego, że każdy z nas został inaczej stworzony.

Głupio byłoby śrubokrętem zacząć wbijać gwoździe, albo młotkiem ciąć kawałki ciasta. Tak jak każde narzędzie jest do czegoś stworzone, tak każdy z nas musi znaleźć, w czym jest zdolny i potem rozwijać się i działać w tym, do czego został stworzony. Załóżmy, że kręci Cię informatyka. Pewnie dlatego też czytasz naszego bloga 🙂 W jaki sposób stać się dobrym grafikiem, informatykiem, czy elektronikiem? Oczywiście angażując się i wykonując różne zadania z tematyki, która mnie interesuje! Mogę czytać w internecie, oglądać poradniki, pytać ludzi, czy mogę im coś stworzyć. Co ty na to, żeby już w czasie szkolnym, zdobyć praktyczne doświadczenie z zakresu mojej przyszłej pracy? Takich ludzi, to ze świecą szukać!

Pomyśl teraz, że zainwestujesz w siebie i nauczysz się na przykład tworzyć strony, lub dobrze je projektować. Czy dzięki temu za rok będziesz bardziej potrzebny w Irys, czy mniej? Oczywiście, że bardziej! Potrzebujemy zdolnych, młodych ludzi, którzy będą mogli ciągnąć nasze projekty do przodu! W Irys pracujemy z wizją przyszłości!

Osobiście jestem chrześcijaninem i wiele inspiracji czerpię z Biblii. W Liście św. Pawła do Rzymian w 12. rozdziale napisane jest właśnie o darach i umiejętnościach, jakie otrzymaliśmy. W 8. wersecie jest m.in. napisane:

kto jest przełożony, niech okaże gorliwość

Jeżeli jestem za coś odpowiedzialny, to mam okazać gorliwość! Kiedy dany projekt / akcja / przedsięwzięcie będzie mieć powodzenie? Oczywiście wtedy, kiedy odpowiedzialny za projekt będzie mocno w niego zaangażowany! Będzie myślał, szukał, pisał, działał, żeby tylko dany projekt się powiódł. Jeżeli przełożony jest ospały, to jak można oczekiwać, że inni będą zaangażowani?

Niektórym wydaje się, że być odpowiedzialnym za coś, to mieć wysokie myśli o sobie, a z racji, że nie chcą być pyszni, to nie biorą odpowiedzialności. Ale ile projektów szło by do przodu, jeżeli każdy bałby się wziąć za nie odpowiedzialność? Myślę, że nie będzie to dla Ciebie nowością, ale zazwyczaj też, osoby odpowiedzialne muszą więcej niż inni pracować, więc tak na prawdę mają więcej możliwości, żeby służyć innym.

Wszyscy musimy osobiście angażować się w to co robimy. Czytaj, szukaj, pisz, wykonuj poradniki i znajdź sposób, w jaki najbardziej przysłużysz się Irys. Być może widzisz coś, czym możesz się zająć? Napisz do nas! Potrzebujemy ludzi, którzy będą ciągnąć nasze projekty do przodu, którzy angażują się osobiście w to co robimy. Potrzebujemy Ciebie! 🙂

Aksel N

Aksel Nooitedagt

Wierzę, że dzięki narzędziom i technologii możemy łatwiej osiągać nasze cele 🙂 Interesuje się tworzeniem aplikacji webowych i zarządzaniem projektami (nie tylko informatycznymi).

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
5231

5 Replies to “Czy ja osobiście mogę zaangażować się w Irys?”

  1. Dobra motywacja na początek dnia, zgadzam się z tym artykułem w 100%

  2. Super artykuł, czekam na więcej

  3. Po takim artykule jeszcze bardziej chce się zaangażować w informatykę

  4. Ciekawy artykuł! Bardzo ważne jest to żeby mądrze wykorzystać swój wolny czas a ten artykuł dał mi motywację do tego żebym mógł poświęcać mój czas na programowanie!!!

  5. Naprawdę motywujący artykuł do tego żeby jeszcze więcej się uczyć programowania thx =D

Dodaj komentarz