TIPS: Reklamom Google mówimy STOP

Niestety w dzisiejszej dobie Internetu wszystko co robimy jest śledzone przez serwisy w celu zbierania informacji o kliencie i dopasowaniem zawartości dla użytkownika. Ile razy się spotkałeś jak np. kiedy szukałeś czegoś na Allegro, albo odwiedziłeś jakąś stronę, to po krótkim czasie wyświetlają Ci się reklamy tych produktów na Onet.pl, YouTube albo inny serwisach? A jeśli używasz Google Chrome, to domyślnie wysyłasz jeszcze więcej informacji. A gdzie bezpieczeństwo i prywatność? Można sparafrazować policyjne powiedzenie:

Wszystko co odwiedzasz zostanie użyte przeciwko Tobie!

Użytkownik ma prawo do prywatności i do pozostania anonimowym użytkownikiem w sieci. Polecam zainstalować sobie pluginy do Google Chrome:

 

Jeśli używasz konta Google, to zachęcam również do odwiedzenia strony Google Ads Settings.

 

A Wy jak chronicie swoją prywatność?

Piotr C

Piotr Czyż

Programista z pasją. Zainteresowanie w nowych technologiach i automatyce. Hobbystyczny bassista.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

7 Replies to “TIPS: Reklamom Google mówimy STOP”

 1. Zaklejam taśmą kamerkę, gdy jej nie używam ;P

  1. Edwin Nooitgedagt says: Odpowiedz

   xd

 2. Do Mozilla polecam Blur i Disconnect 🙂

 3. Ja polecam przeglądarkę ” Opera Mini”

  1. Dlaczego polecasz tą przeglądarkę? Opera raczej nie jest popularną przeglądarką. Opera Mini, to myślisz na telefon komórkowy czy komputer?

 4. Opera Mini to najlepsza przeglądarka na smartfony! Po pierwsze blokuje reklamy po drugie pobiera znacznie mniej danych niż inne przeglądarki

 5. Polecam też korzystanie z Tora. Sieć zapobiega analizie ruchu sieciowego i w konsekwencji zapewnia użytkownikom prawie anonimowy dostęp do zasobów internetu! Bardzo ciekawa alternatywa w dobie śledzenie każdego naszego kliknięcia w internecie 😉

Dodaj komentarz