TIPS: Gravatar – Tysiące stron, jeden wyjątkowy Ty

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest znaleźć użytkownika komputera, który nie korzysta z Internetu. Sieć stała się niemal nieograniczoną kopalnią informacji oraz miejscem interakcji z innymi użytkownikami. Brak fizycznego kontaktu internautów niestety rodzi czasem poczucie anonimowości i bezkarności. Jednak nie zawsze tego chcemy.

Jak można temu zaradzić? Ustawiając zdjęcie, tzw. awatar, który pomaga identyfikować Twoje wpisy na blogach i forach dyskusyjnych. Osoba, która posiada własną małą ikonkę obok nicku nie jest już zupełnie anonimowa. Ona sama, jak i też jej komentarze mogą być dzięki temu szybko rozpoznawane. Jednak, czy można zrobić to bez straty czasu na zakładanie kont na różnych forach i blogach? Okazuję się, że tak! Na pomoc przychodzi nam Gravatar, czyli obrazek, który podąża za Tobą od strony do strony, pojawiając się przy Twoim podpisie, kiedy na przykład komentujesz lub publikujesz wpis na blogu.

Nazwa pochodzi od angielskiego Globally Recognized Avatar, czy Globalnie Rozpoznawalny Avatar. Profil tworzysz tylko raz, a potem na każdej stronie, która jest kompatybilna z Gravatarem, twoje zdjęcie będzie za tobą automatycznie podążać.

Jak stworzyć swojego Gravatara? Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://pl.gravatar.com/ i będziesz podążał za instrukcjami. Łatwe, prawda?

 

 

 

Czy wiesz, że nasz blog jest kompatybilny z Gravatarem? Załóż więc konto, dodaj zdjęcie i zostaw komentarz pod wpisem już nie jako anonimowy użytkownik, ale jako TY!

 

Przemek D

Przemek Dziadek

Student Inżynierii Bezpieczeństwa na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Hokeista w SS Husaria Polska.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

6 Replies to “TIPS: Gravatar – Tysiące stron, jeden wyjątkowy Ty”

  1. Bardzo interesujący artykuł, czekam na więcej!!!

  2. Super artykuł. Można zaoszczędzić sporo czasu, a wiesz może które z najpopularniejszych serwisów są kompatybilne z gravatarem?

  3. Ciekawy artykuł

  4. Naprawdę warto było przeczytać ten artykuł

  5. Bardzo fajne! Polecam każdemu założyć.

  6. Bardzo ciekawy artykuł! Już nie będę musiał się męczyć z dodawaniem profilowego zdjęcia na każdym serwisie 😀

Dodaj komentarz