Grafika w grze Nordal

Jednym z większych projektów grupy Irys było stworzenie strony – gry przeglądarkowej wspomagającej naukę języka norweskiego. W grze wcielaliśmy się w młodego wikinga (lub też dziewczynę-wiking) i naszym celem było odnalezienie magicznego miecza – Sommerens Sverd. Po drodze do naszego głównego celu musieliśmy rozwiązywać różne typy zadań, nawiązywać dialogi itp. Do gry, którą sami pisaliśmy, użyliśmy swoją muzykę i grafikę. W tym wpisie zdradzę wam jak wyglądały prace graficzne.

Na początku zebraliśmy sześcioosobową grupę osób, którą podzieliliśmy na dwie podgrupy – 3 rysowały, a 3 przenosiły rysunki do programów graficznych. Wraz z rozwojem gry, potrzebne były nowe mapy, nowi bohaterowie, nowe grafiki, więc grupa stopniowo się powiększała.

Staraliśmy się, aby nasze prace były jak najbardziej oryginalne, niepowtarzalne i ciekawe. Tak na samym początku wyglądały rysunki koncepcyjne naszych wikingów:

 

Gdy już mieliśmy wystarczająco dużo projektów, wszystkie rysunki przenosiliśmy na komputer:

 

Aby pokazać lepiej pokazać jak wyglądała nasza praca,  jeden z Irysów nagrał krótki filmik:

 

Przygoda rozgrywała się w krainie wikingów, więc tworząc mapy wzorowaliśmy się na Norwegii. Stworzenie ich również nie było dla nas wyzwaniem (ok, było!):

 

Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć jedną z wiosek w różnych etapach produkcji:

 

Jednym z ostatnich naszych wyzwań było stworzenie sklepu ze zwierzątkami, które można było kupić za walutę uzyskiwaną w grze – rybki (widoczne w prawym górnym rogu):

Obecnie prace nad projektem Nordal zostały wstrzymane. Mimo to cała grupa z niecierpliwością czeka na wznowienie strony i dalszą pracę. Jeżeli myślisz, że masz umiejętności, które mogą nam się przydać, lub chcesz się nauczyć czegoś nowego, to dołącz do nas! Skontaktuj się ze mną już teraz ;p

 

Co myślisz o tym? Może masz pomysł, co można poprawić? Napisz koniecznie w komentarzu!

 

Łukasz P

Łukasz Polok

Od paru lat interesuje się programowaniem. Zacząłem niedawno naukę programowania JS i coraz bardziej się tym interesuję. Na razie zbieram na komputer.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

3 Replies to “Grafika w grze Nordal”

  1. Jonatan Pilch says: Odpowiedz

    Niesamowity artykuł

  2. Już się nie mogę doczekać kiedy gra ponownie wystartuje

  3. Nordal już od początku zapowiadał się na super grę! Zapowiedź tego, że ponownie będziemy mogli wcielić się w wikinga tylko wzmaga apetyt i chęci do nauki norweskiego 😉

Dodaj komentarz